PREČO KANDIDUJEM V EUROVOĽBÁCH?

Viacerí sa ma pýtate na moju kandidatúru v eurovoľbách 8.6.2024. V tomto článku stručne zhrniem formou otázok a odpovedí základné dôvody.


POĎME SA BAVIŤ O RIEŠENIACH

Cieľom práce vo verejnej správe by malo byť zlepšovania života a služieb občanom. Teda by politik mal ukázať reálne výsledky práce a nie reči. Žiadajme teda od kandidátov na europoslancov reálne výsledky.


NAČO NÁM JE EURÓPSKA ÚNIA?

V článku sa venujem téme, načo je pre naše mestá a obce Európska únia a aké sú jej reálne alternatívy. 
Čím ďalej, tým viac sa vo verejnom priestore aj medzi politikmi objavujú názory, že Európska únia je nám vlastne nanič. Na túto diskusiu vždy rád odpoviem, že alternatívy EÚ sú dostupné niekoľkohodinovým letom zväčša z Viedne. Ide o krajiny, ktoré majú záujem byť v EÚ, ale - na rozdiel od Slovenska - sa do nej zatiaľ nedostali. Ide prakticky o všetky krajiny postsocialistického sveta v Európe s výnimkou Bieloruska.


KANDIDUJEM DO EUROPARLAMENTU

Ako nestraník kandidujem 8. júna 2024 v eurovoľbách na kandidátke číslo 3 za stranu Demokrati. 
Je veľmi dôležité hovoriť o tom, ako významná je Európska únia pre naše mestá a obce a kvalitný život v nich pre všetky vekové kategórie. V Rači sa nám aj vďaka eurofondom podarilo napr. vybudovať dve materské škôlky, novú základnú školu, rozšíriť detské jasle, vybudovať denný stacionár pre seniorov či nový park Strelkova.